خانه مجله دیجیتال مجله دیجیتال هنری پان آرت ، نسخه پنجاه و سه

مجله دیجیتال هنری پان آرت ، نسخه پنجاه و سه

مجله دیجیتال پان‌آرت شش ساله شد

پان آرت، ماهنامه دیجیتال جامعه هنری ایرانیاننشر دیجیتال مجله پان آرت با نزدیک شدن به شش سال انتشار ، یکی از موفق ترین مجلاتی است که در حوزه نشر دیجیتال تاکنون دیده شده است. این امر بواسطه لطف خداوند، فعالیت مستمر، بررسی نظرات مخاطبان و همکاران شکیبا و محتوای مناسبی بوده است که در این سالها ارایه شده است.

سخن مدیر مسوول: بعد از انتشار موفق نسخه ۵۲، وقفه ای حدود یکساله و نیم در انتشار ایجاد شد که دلایل متعددی باعث این رویداد بود. مناسب نبودن مواردی چون بستر نامناسب نشر دیجیتال در کشور، نیاز بیشتر خوانندگان به مجلات چاپی در مقابل مجلات و البته احساس برای یک تغییر اساسی در محتوا، طراحی و برنامه ریزی.

حال، بعد از حدود دوسال وقفه، مجله پان آرت با برنامه ریزی دقیق تری پای به عرصه نشر دیجیتال گذاشته است. در ابتدای این امر، حوزه کاری مجله به تمامی موضوعات هنری اعم از هنرهای تجسمی، سینما، تئاتر، موسیقی، صنایع دستی و سایر هنرها گسترش یافت.

پان آرت، ماهنامه دیجیتال جامعه هنری ایرانیانساختار تیم طراحی، مدیریت و نویسندگان نیز تغییرات اساسی یافت که در نسخه ۵۳ این موارد به وضوح دیده می شود.

رعایت استانداردهای مناسب در گرافیک نشر دیجیتال مجله اعم از لوگو و نیز لی اوت صفحات و البته مشورت و دعوت از اساتید محترم در بخش شورای نویسندگان از تغییرات مهم در دوره جدید انتشار مجله هستند که خبر از بالا رفتن سطح کیفیت مجله می دهد.

در برنامه ریزی جدید، وب سایتی کاملا استاندارد و حرفه ای نیز در حال تکمیل و راه اندازی است که با رونمایی از آن، آینده ای روشن را در حوزه هنر برای علاقه مندان به صورت رویدادهای مختلف و جذاب نوید خواهد داد.

در نهایت، از تمامی همکارانی که از ابتدا تا به امروز در این راه در کنار مجله بوده اند تشکر و از هنرمندان و علاقه مندان به هنر دعوت می کنیم تا برای گسترش فرهنگ هنر ایران زمین در کنار ما، به تلاشی دوچندان مبادرت ورزند تا هنر این کشور هر روز بیش از همیشه در هر نقطه از جهان خودنمایی کند. ما بر آنیم که در نشر دیجیتال نسخ جدید موفقیت هایی بیشتر کسب کنیم.

ماهنامه هنری پان آرت و نشر دیجیتال مجله جدید

سخن سردبیر: سال ۹۷ را خوب یا بد پشت سر گذاشتیم و مثل هر سال به استقبال سال جدید رفتیم، گرچه برای بسیاری از هم وطنانمان با سختی و مشقت توام بود و همه در سوگ غم فراگیر سیل زدگان همدردی کردند.

کلیشه ای نیست اگر بشنویم “لطفا هر کسی در حد توان کمک رسانی کند”، چراکه بر این باورم ذره ای از کمک‌ها می تواند باعث شود احساس ناامیدی کمرنگ تر شود.

آری، سال ۹۸ سال را سال همدلی و عشق به یکدیگر بنامید و بدین باور زندگی کنیم.

امید بر آن است تا ماهنامه نشر دیجیتال پان آرت به یاری دوستان و همراهان محترم، پررنگ تر از قبل به فعالیت خود ادامه دهد و تا بتواند افق های جدید را در عرصه هنرها کشف کند و در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهد.

هنر، این مسیر سهل ممتنع، مسئولیت بزرگی را بر دوش هنرمندان می گذارد و هنردوستان دوشادوش آنان مسیر را برایشان مهیا و هموارتر می کنند. در هر شماره ای از مجله سعی می‌کنیم مطالب، به‌روز و همگام با عرصه تحولات هنری دنیا باشد و گاهی هم گوشه چشمی بر هنر گذشته با رویکرد های متفاوتی را در نظر داشته باشیم.

در آخر تشکری ویژه از تمامی اعضای نویسندگان مجله پان آرت و تیم نشر دیجیتال را دارم که با سعی و تلاش بی وقفه در به روز رسانی این نشریه تخصصی پرمخاطب، همکاری دارند و بازهم آرزو داریم سالی پر از سلامتی و کامیابی را در پیش رو داشته باشید.

نشر دیجیتال ماهنامه پان آرت

فهرست مطالب نسخه پنجاه و سوم مجله دیجیتال پان آرت:

– حرف اول : سخن مدیر مسوول و سردبیر در نشر دیجیتال پنجاه و سه پان آرت
– مصاحبه : نگاهی نو به هویت با مهدی رحیمی
– مصاحبه : دنیای چاپ با علی ظریف
– کنکاش : دنیای چاپ آنلاین با الف پرینت
– مقاله : بیان ظریف هنر در آثار روتکو
– مقاله : نماد،‌ نظریه ها و دیدگاه‌ها از دیدگاه مهدی رحیمی

حتما بخوانید

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت دوم

سینما و زندگی ون گوگدر قسمت اول از معرفی سینما و هنرمند نقاش ون گوگ ، به بررسی سه فیلم ساخته شده درباره زندگی...

انجمن هنرهای تجسمی عنوان کارگاهی در خوزستان

ابوذر محمدی در کارگاه انجمن هنرهای تجسمی رییس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با اشاره به ادامه فعالیت‌های انجمن هنرهای تجسمی در قالب هفته گرافیک گفت:...

هنر را حد و مرزی نیست – نسخه ۵۴

هنر را حد و مرزی نیست والت دیسنی : "ما در حال حرکت به جلو، باز کردن درهای جدید و انجام کارهای جدید هستیم ....

اینستالیشن تعاملی ریچارد سرا

از دنیای ریچارد سِرا تا اینستالیشن تعاملی اینستالیشن ، هنری است که در آن با استفاده از ابزارالات، ‌محصولات و تکنیک‌های مختلف اقدام به خلق...

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت اول

سینما و فیلم ون گوگفیلم ون گوگ در دنیای سینما موضوعی است که بسیار مورد توجه بوده و در این قسمت سعی بر بررسی...