پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

انتخاب رنگ نشیمن

0 19

انتخاب رنگ نشیمن

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای اتاق نشیمن به شدت به فضایی که شما می‌خواهید ایجاد کنید بستگی دارد. این فضا می‌تواند شامل محیطی شاد، آرام، صمیمی یا اتاقی پر زرق و برق و الهام‌بخش باشد.

در انتخاب رنگ نشیمن باید دقت کافی داشته باشید ، به این صورت که رنگ های خنثی مانند خاکستری، خاکی و سفید به عنوان رنگ اصلی فضا در نظر گرفته شوند ، علاوه بر این به انتخاب نوع کاغذ دیواری و پرده هم دقت داشته باشید. این دو مورد در بازتر و روشن تر شدن پذیرایی شما نقش اساسی خواهند داشت.

طوسی رنگی محبوب برای اتاق نشیمن است و این رنگ نشان می‌دهد که شما چقدر به این اتاق علاقه داشته و عشق می‌ورزید. در عین حال این رنگ بسیار شیک و آرامش بخش است.

ترکیب رنگ طوسی با بیشتر رنگ‌ها مناسب به نظر می­‌رسد و به همین دلیل نیز از طوسی به عنوان یک رنگ مناسب اتاق نشیمن یاد می‌شود. انتخاب رنگ نشیمن

رنگ سفید را در دکوراسیون امتحان کنید.

اگرچه شما نیاز نیست به هیچ عنوان رنگی را انتخاب کنید؛ با نگه داشتن رنگ سفید دیوارها، شما انعطاف بیشتری جهت تزیین مبلمان، منسوجات و لوازم جانبی اتاق نشیمن دارید.

ایده‌هایی بسیار جذاب و متنوعی برای استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون منزل وجود دارد که بهتر است با رنگ‌های دیگر ترکیب شود تا نمایی شگفت‌انگیز را ایجاد کند.

برای طراحی چنین دکوراسیون‌هایی کافیست کمی در مورد این زمینه مطالعه داشته باشید و عکس ها و تصاویری از طراحی‌های دیگر با این رنگ را مشاهده نمایید. 

بطور کلی سفید رنگی پر از انرژی مثبت به شمار می‌آید که در عین حال به خوبی آرامش را به افراد منتقل می‌کند. حتما برایتان جالب خواهد بود که بدانید رنگ سفید محبوب‌ترین رنگ در دکوراسیون می‌باشد و با عنوان دوست مینیمالیست‌ها نیز شناخته می‌شود؛ چرا که کاربرد بسیاری در دکوراسیون مینیمال دارد.

اگر می‌خواهید محیطی که در آن قرار دارید بزرگ‌تر از حد معمول نشان داده شود از رنگ سفید در آن استفاده نمایید. همچنین این مورد یکی از ترفندها برای روشن نشان دادن خانه نیز می‌باشد.

نویسنده : سارا حقیقت

خواندن این مطلب پیشنهاد می گردد:  در میان تپه ها، فیلمی از محمدرضا کیوانفر

ارسال یک پاسخ