پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

بزرگترین اینستالیشن جهان

0 29

بزرگترین اینستالیشن جهان بروی رودخانه تایمز

کمیته برگزاری این کمپین که به Illuminated River Foundation معروف است، تعهد کرد تا شبهای تابستان ۲۰۱۹ لندن، پل لندن، خیابان کنن – Cannon Street – ، ساوث وارک Southwark و پل میلنیوم را روشن و نورانی خواهد کرد.

تیم طراحی برنده رقابت، به سرپرستی هنرمند تحسین شده آمریکایی لئو ویلار – Leo Villareal –  و برنده جایزه معماری انگلیس فعالیت می کرد.

این انتخاب در دسامبر ۲۰۱۶ توسط صادق خان ، شهردار لندن اعلام شد و بعد از آن کار با برنامه ریزی و گرفتن مجوزهای مورد نظر کلید خورد.

اینستالیشن رود تایمز

صادق امان خان، شهردار لندن که سیاستمداری حرفه ای در بریتانیا است، زاده پاکستان بوده و بعد از شهردار شدن، اتفاقات بسیار مهمی را در این شهر بزرگ رقم زد که یکی از آنها، ساخت اینستالیشنی است که در ادامه بیشتر به بررسی آن پرداخته می شود.

این کار قرار شد روی ۱۵ پل معروف در شهر لندن، از پل آلبرت در غرب تا برج اصلی پل ادامه پیدا کند.

قرار شد تا این پل به عنوان سمبلی از اتحاد و یکپارچگی در شهر لندن شناخته شود و گردشگران بیشتری را که سالانه به شهر می آمدند، تنوع بخشیده و منبع درآمدزایی نیز ایجاد کند.

اینستالیشن رود تایمز

معماری لندن و بزرگترین اینستالیشن

با توجه به اینکه معماری پل های لندن نقش مهمی در میراث تاریخی و صنعتی شهر بازی می کنند و متصل کننده قسمت شمالی و جنوبی شهر می باشند، ساخت اینستالیشن یاده شده، اهمیت بیشتری پیدا می کرد و میتوانست مخاطره آمیز تر نیز شود.

شهر لندن از این نقاط دیدنی، عالی تجلیل می کند و آنها را به عنوان فضاهای متمدنی در شهر تعریف می کند. اجرای این پروژه به صورت فازبندی تعریف شد و مرحله بعدی آن با توجه به تکمیل بودجه تا سال ۲۰۲۲ ادامه پیدا خواهد کرد.

اینستالیشن رود تایمز

استفاده از LED های هوشمند برای جلوگیری از اتلاف انرژی

ایده این طرح با مشورت و همکاری حدود ۵۰ سازمان شکل گرفته است از جمله سازمان بنادر، آثار باستانی،  هفت مقام محلی (شهر لندن ، برج هملت ، وست مینستر ، ساوت وارک ، RBKC ، لامبث ، واندزورث) و … . این سازمانها در حدود ۲۹ مجوز و ۱۸ رضایت نامه را برای ایجاد این اثر صادر کردند.

نیل مندز – Neil Mandes-  یکی از فعالان ساخت این پل در این باره توضیح داد که : این طرح بزرگ هنری با تجلیل از نقش مهم پل های تایمز در اتصال ضلع شمالی و جنوبی رودخانه و شهر لندن ، قلمرو عمومی را در شب تقویت می کند و فرصت های جدیدی را برای لذت بردن و گردش در محیط های ساحلی لندن ایجاد می نماید.

اینستالیشن رود تایمز

استفاده از LED های هوشمند برای جلوگیری از اتلاف انرژی و یک راه حل طولانی مدت برای ماندگاری بیشتر این اثر در نظر گرفته شده است. استفاده از این تکنولوژی مانع از تخریب و ایجاد آلودگی های زیست محیطی در بستر رودخانه می شود.

این اثر هنری یک تجربه جدید در لندن با محوریت رودخانه ارائه می دهد و امنیت عمومی را در کنار رودخانه تایمز ترویج می کند. با خلق این اثر افراد زیادی مسیر اطراف رودخانه را پیاده طی خواهند کرد و از دیدن این مناظر لذت خواهند برد. همچنین با اجرای این طرح، اتحاد بین قسمت های مختلف شهر ایجاد می شود و تعامل بین آنها برای پایداری این اثر بیشتر خواهد شد. این ابتکار فرهنگی باعث می شود شب های لندن جذاب تر شود.

اینستالیشن رود تایمز

ارسال یک پاسخ