خانه اخبار هنری ایران و جهان نمایشگاه گروهی نقاشی و حجم (نقش خود)

نمایشگاه گروهی نقاشی و حجم (نقش خود)

نمایشگاه گروهی نقاشی و حجم (نقش خود)

نمایشگاه گروهی نقاشی و حجم با عنوان نقش خود در روز ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ با حمایت گالری سرزمین هنر (آرتلند) که همواره از هنرمندان جوان حمایت می کند، به کوشش سعید احمدزاده برگزار شد، این نمایشگاه تا تاریخ ۲۸ مرداد همه روزه، به جز شنبه ها؛ از ساعت ۱۱ الی ۲۱ برقرار است.

آثاری از رزیتا برمر، پانته آ بغدادی، نازنین هنرور، امیر عباسی، فاطمه جلیلی، مریم حسنی، پرستو حسنی، مریم عجملو، غزاله افرند، آناهیتا اشرفی زاده و شاران بهرامی فر در این مجموعه نمایش گذاشته شده است.

به گفته سعید احمدزاده (کیوریتور)، این نمایشگاه گروهی نقاشی حاصل تلاش جمعی از هنرمندان جوان در طی سه سال اخیر است.

نقاشی هایی با ایده هایی متفاوت و نگاهی مشترک در ارائه ی پرتره و فیگورهایی از جنس معاصر که با اسلوبی واقعگرایانه ارائه شده اند .

نمایشگاه نقاشی و حجم نقش خود

گرایش افراد این نمایشگاه گروهی نقاشی

گرایش هنرمندان نمایشگاه گروهی نقاشی به ویژگیهای هنر پاپ از نوع ایرانی، و ویژگی ممتاز و قابل تامل این دوره از آثار آنهاست؛ که در رابطه ای نزدیک و مشترک میان نگاه پیشنهادی اینجانب به عنوان گردآوردنده و هنرمندان شکل گرفته است.

ویژگی دیگر ، اجرا و سازماندهی واقعگرایانه ی آثار و نمود توانایی های تکنیکی در نقاشی های آنهاست؛ به طوری که در برخی موارد موفقیت چشمگیری در ساخت تکنیکی نقاشی ها در مقایسه با اسلوب کلاسیک غربی وجود دارد.

نمایشگاه نقاشی و حجم نقش خود
چیزی که تجربه ی برپایی نمایشگاه را لذت بخش می کند، پروسه ی تمرین و ممارست تعدادی از همین هنرمندان حاضر در نمایشگاه است که علی رغم جوانی، در طی زمان اندکی به توانایی های تکنیکی و سواد بصری و هنری در خور، دست یافته اند.

گرچه راه درازی در پیش رویشان است و خود نیز به این امر آگاهی دارند، علاقه ی خاصی در پیگیری و ارتقا هنرشان نشان می دهند.

نمایشگاه نقاشی و حجم نقش خود

احمدزاده افزود، با این توصیف، عنوان ” نقش خود ” یا بیان اتو فیگوراتیو که برای نمایشگاه انتخاب شده، اشاره  به ماهیت و شیئیت هر لحظه از خویشتن انسان است.

تجربیاتی از جنس خود و بیانگر از درون خود، اما در ارتباط با دیگری و گاه، نگاه از دریچه ی نگاه دیگران در نقش خود.

جلوه ی این رویکرد در تجربه ی لحظات مختلفی است؛ که برداشت های جذاب تر و یا تاثیرگذارتری در نگاه هنرمندان رخ می دهد.

آنجا که قصد تشریح یا توضیح وجود ندارد و فقط بازنمود بخشی از نتایج مهم در مواجهه با شرایط و موقعیت های خاص در الویت قرار می گیرد.

شاران بهرامی فر

نمایشگاه نقاشی و حجم نقش خود نمایشگاه نقاشی و حجم نقش خود نمایشگاه نقاشی و حجم نقش خود

 

حتما بخوانید

نگاهی به زندگی هانری روسو

هانری روسو نقاش فرانسوی و زندگی اوهانری ژولین فِلیکس روسو  (به فرانسوی: Henri Julien Félix Rousseau) ‏ (۲۱ مه ۱۸۴۴ - ۲ سپتامبر ۱۹۱۰)...

نمایشگاه گروهی نقاشی و حجم (نقش خود)

نمایشگاه گروهی نقاشی و حجم (نقش خود) نمایشگاه گروهی نقاشی و حجم با عنوان نقش خود در روز ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ با حمایت گالری سرزمین هنر...

چاپ هیدروگرافی و خلاقیت های نوین

چاپ هیدروگرافی و پیشینه آنچاپ هیدروگرافی (که بنام غوطه‌وری در آب، چاپ واتر ترانسفر، هیدرو دیپینگ نیز شناخته شده است) یک تکنیک چاپ تزیینی/...

نشر الکترونیک و صنعت چاپ – نسخه ۵۶

نشر الکترونیک و صنعت چاپ در دنیای نشر الکترونیک امروز که هر روز از امکانات بیشتری بهره مند میشود،‌ دنیای موضوعات دیجیتالی موضوع شگرف است...

ذات هنر ، تشنگی بی پایان – نسخه ۵۵

ذات هنر ، تشنگی بی پایان ذات هنر ، این عرصه ی ناب و بی بدیل، تجاربی را می طلبد که برخاسته از تلاش های...