پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

عکاسی خلاقانه سیندی شرمن

0 99

عکاسی خلاقانه و مرور آثار سیندی شرمن

 برنیس ابوت Berenice Abbott عکاس مدرن یکبار گفت: از زمانی که این فناوری از سال ۱۸۳۹در دسترس مردم قرار گرفت عکاسی به یک ابزار هنری ضروری تبدیل شد.

عکاسی به هنردوستان این امکان را بخشید که لحظه های زود گذر جذاب را در خیابان ثبت کنند و دنیایی خیالی برای مخاطبان خود بسازند و معما طرح کنند و همچنین شکل جدیدی از مفاهیم انتزاعی را ارائه دهند.

عکاسی خلاقانه سیندی شرمز

عکاسی , در مقایسه با نقاشی و مجسمه سازی ,نرخ بیشتری برای کلکسیونرها به ارمغان می اورد.اگرچه آثار نمادین در حراج به مبالغ هنگفتی به فروش می رسند.

Andreas Gursky’s Rhein II (1999) گران ترین عکس های فروش رفته تا به حال به عکس های آندریاس گورسکی رین به قیمت ۴.۳ میلیون دلار

عکس های بدون نام سیندی شرمن به قیمت ۳.۹میلیون دلار Cindy Sherman’s Untitled #96 (1981)

عکس های جف وال بنام سربازان مرده به قیمت ۳.۴۲ میلیون دلار تعلق گرفته است.

عکاسی خلاقانه سیندی شرمز

معرفی سیندی شرمن

سیندی شرمن در سال ۱۹۵۴ در نیوجرسی آمریکا متولد شد.شرمن لیسانس خود را در سال ۱۹۷۶از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا دریافت نمود.در عکس ها و فیلم هایش که انعکاسی از نبوغ خودش است مدل های بی شماری را اختراع می کند.

از ستاره های هالیوود گرفته تا دلقک سیر و زن خانه دار همه از نبوغ سرشاراو نشات می گیرد.در آثارش اغلب از وسایلی ساده چون “دوربین.کلاه گیس-آرایش و لباس” استفاده می کند.شرمن شخصیت های دو پهلو اما به یادماندنی را در قاب تصویر می گنجاند.

 

آوازه ی سیندی شرمن با نام تجاری و برند “پرتره های خاموش بی نام ” از سال ۱۹۷۷- ۸۰ ایجاد شد.

عکاسی خلاقانه سیندی شرمزعکس های این هنرمند در یک مجموعه ۶۹ عددی با محوریت موضوع فرهنگ زنان قرن بیستم قرار دارد.اگرچه سیندی شرمن بطور مداوم نقش زنان را در تاریخ و جامعه معاصر مورد بررسی دوباره قرار می دهد.اما او با این انتقاد که عکس هایش دارای پیام صریح و واضح است مخالفت می کند با این حال عکس هایش را بی نام و تا حد زیادی برای تفسیر و انتقاد باز می گذارد.

سیندی یکبار گفت:”من فکر نمی کنم انچه انجام داده ام به سیاست ارتباطی داشته باشد.”برای من راهی بود تا انچه را که دوست داشتم را بطور فردی انجام دهم.

مترجم واحد تحریریه مجله پان آرت: بهاره همتی

ارسال یک پاسخ