پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

بزرگترین پروژه های معماری ۲۰۱۹

0 67

نگاهی به پروژه های معماری برتر ۲۰۱۹

این هفته به بزرگترین پروژه ها و طراحی های معماری در ۲۰۱۹ نگاهی انداختیم و چشم به راه پروژه های جدید در سال نو میلادی بودیم.

تام راونزکروف Tom Ravenscroft سردبیر مجله ی معتبر دیزین برای حسن ختام به پایان سال ۲۰۱۹ مهم ترین رویدادهای دوازده ماه سپری شده سال را گردآوری کرد که شامل پیشنهادات متناوبی برای طراحان و معماران برای بازسازی کلیسای نتردام پاریس که در اپریل دچار اتش سوزی شد بود.

این لیست همچنین شامل پروژه ی نور و لینک “الون مسک” Elon Musk است.

که در آن موسس پروژه برنامه هایی برای ساخت ایمپلنت هایی که مغز را با رابط یارانه متصل می کند وجود دارد و یک فیلم ویدئویی ثابت “بدون فیلمبردار: توسط دوربین های حرفه ای که در هوا پرواز می کنند” از راز توسعه ی صدها قلعه ی رها شده در ترکیه پرده بر می دارد.

به یاد معماران و طراحان بزرگی که در سال ۲۰۱۹ از دست دادیم.

معماری های مدرندر این نگارش، همچنین به معماران و طراحانی که در سال ۲۰۱۹ از دست شان دادیم ادای احترام می شود. از جمله طراح مد “کارل لاگرفلد” Karl Lagerfeld ,طراح نور افکن آلمانی “اینگو مورر” Ingo Maurer و “آی .ام .پی” IM Pei برنده جایزه پریتزکر.

“سید مید” Syd Mead، هنرمند آمریکایی ، که مفهوم بصری یا خالق فیلم های علمی تخیلی بسیاری از جمله Tron , Blade Runnerاست، در این هفته درگذشت.

 

معماری های مدرن

 

ساختمان های چشم به راه سال ۲۰۲۰

مطالب مرتبط
خواندن این مطلب پیشنهاد می گردد:  برندهای معروف پوشاک ورزشی (قسمت دوم)

با نگاهی به سال جدید لیزی کروک Lizzie Crook خبرنگار و گزارشگر جوان هنری، دوازده آیتم از مهیج ترین ساختمان های منتخب در سال ۲۰۲۰ را انتخاب کرد از جمله موزه ی هنر داتونگ Datong در چین که بوسیله نورمن فاستر Foster و شرکایش معماری شد و دفتر مرکزی بی اه Bee’ah در امارات که توسط زاها حدید Zaha Hadid معماری شد.

آرون بتسکی Aaron Betsky در یک بخش نظرش را در مورد اینکه دهه بعدی معماری به چه صورت برگزار خواهد شد صحبت کرد. او با استدلال گفت:”سال ۲۰۲۰ ما به واقعیت باز خواهیم گشت.”

معماری های مدرن

زاها حدید معمار، جایزه افتخار آمیز ساخت اولین استادیوم تمام چوب در جهان را دریافت کرد.

همچنین در این هفته بعد از اینکه پیشنهاد اصلی این طرح در ژوئن ۲۰۱۹ توسط شورای محلی مسدود شده بود. زاها حدید موفق به دریافت اجازه برنامه ریزی برای اولین استادیوم فوتبال تمام چوب در جهان شد.

این استادیوم پنج هزار نفره برای باشگاه فوتبال در گلوسترشایر انگلیس و تیم فوتبال ساخته خواهد شد.

معماری های مدرن

استودیوی سوپرفلوکس نشان می دهد که خانه های آینده چگونه بر اثر تغییرات آب و هوایی در ۲۲۱۹ دچار دگرگونی می شوند

در جای دیگری از طراحی استودیوی سوپرفلوکس نمایی از یک خانه معمولی در سنگاپور ایجاد کرده که در سال ۲۲۱۹ به دلیل تغییرات آب و هوا دچار دگرگونی شده است.

خانه تخیلی دارای ابزار شکار خانگی ، تجهیزات غواصی و مزرعه کوچک هیدروپونیک است تا ساکنان بتوانند با شرایط جوی شدید و کمبود مواد غذایی مقابله کنند.

ترجمه : بهار همتی

ارسال یک پاسخ