پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

Ben Willmore و نگاهی دقیقتر به Curve در فتوشاپ

0 55

شاید برای خیلی از ماها که سالهای زیادیه با فتوشاپ سر و کار داریم، مفهوم Curve  و تغییراتی که روی این منحنی  در فتوشاپ انجام میدیم هنوز به طور کامل شناخته شده نباشه . همه در برخورد اول با پالت Curve در فتوشاپ و یا سایر برنامه ها به پیچیده بودن اون پی بردیم . اما همون طور که لایه ها در فتوشاپ مهمترین خصیصه این برنامه محسوب میشن , Curve هم مهمترین و البته پیشرفته ترین تنظیمیه که میشه از اون برای اصلاح نور و رنگ محتوای گرافیکی مون ازش استفاده کنیم .

kt_bwilmore_adjustingtonalitywithcurves_09
Mastering Curves Adjusting Tonality

خب تا اینجا حرف تازه ای نگفتیم و همه به اهمیت  این منحنی قبلا پی بردیم ! اما بحث ما در اینجا بر نحوه آموزش این منحنی و به کارگیری اون اشاره داره . منابع زیادی وجود داره که چه در وب و چه در کتابهای مختلف سعی داشتن تا ما رو بهتر با این مورد آشنا کنن . امام شاید هیچکدوم به پای دو سری آموزشی KelbyTraining توسط  Ben Willmore در معرفی Curve  و تنظیمات اون نرسه . این دو سری بر روی تنظیمات تونالیته با عنوان Mastering Curves Adjusting Tonality و تصحیح رنگ با  عنوان  Mastering Curves  Correcting Color سر و کار داره  . برای دوستانی که میخوان از پایه با مفهوم مورد نظر آشنا بشن سری اول فوق العاده اهمیت داره . اونجا که مدرس با تشبیه کارکرد Curve به کلیدهای برق با زبانی ساده مفاهیم اساسی رو به شما آموزش میده . در ادامه نیز به مرور مباحث پیشرفته تری پرداخته میشه  . به طور مثال شما تلفیق Curve با حالتهای آمیختگی رو پیش رو دارید و نتیجه کار با اون رو بر روی عکس مشاهده می کنید .

خواندن این مطلب پیشنهاد می گردد:
عکاسی خلاقانه سیندی شرمن
kt_bwilmore_adjustingtonalitywithcurves_07
Mastering Curves Correcting Color

در سری دوم نیز همون طور که گفته شد شاهد اعمال Curve  و مشاهده اثرش بر تغییرات مقادیر رنگی به منظور تصحیح هستیم . در اینجا نیز مدرس بحث رو به صورت پایه آغاز میکنه و در ابتدا توضیحی در مورد مد RGB ، تلفیق رنگها ، چرخه رنگ ، رنگهای متضاد و … در اختیارتون میذاره و بعد با کمک Curve دست به اعمال روشهای تصحیحی میزنه . روشها نیز در اینجا به صورت مرحله به مرحله  پیشرفته تر میشن و در مجموع روشهای اتوماتیک ، نیمه اتوماتیک (استفاده از قطره چکانهای پالت Curve) و روشهای کاملا دستی رو یاد میگیرید .

ارسال یک پاسخ