پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

۵۰ طرح خلاقانه و جالب بسته بندی (قسمت دهم)

همین الان به جدیدترین خرید خود نگاه کنید. چرا آن محصول را خریداری کرده اید؟ آیا این یک خرید ضروری برای شما بوده؟ یا فقط دوست داشتید که آن را خریداری کنید.

0 24

۵۰ طرح خلاقانه و جالب بسته بندی

قسمت دهم مطلب ۵۰ طرح خلاقانه و جالب بسته بندی است که مطالعه میفرمایید:

آن را به چیزی تبدیل کنید که نیست

محصول خود را به چیزی تبدیا کنید که نیست. به عنوان مثال قوطی های نوشیدنی همیشه به شکل فلزی هستند اما این کمپانی خلاق با استفاده از بدنه محصول خود به شکل لیوان توجه مشتریان را به محصول خود جلب نماید.

طرح جالب بسته بندی


از محصول به نفع خود استفاده کنید

از بافت ، رنگ و یا شکل محصول به نفع خود استفاده کنید. این بسته بندی گوشت از گوشت واقعی به عنوان یک عنصر اصلی در طراحی استفاده می کند. فضای منفی موجود در بسته بندی باعث می شود تا توجه مشتریان به روند تولید محصول از ابتدا جلب شود.

طرح جالب بسته بندی


جمع و جور باشید

اگر می توانید محصولی را با همان کیفیت ولی در ابعاد کوچکتر تولید کنید حتما امتحان کنید. هر چقدر محصول کوچکتر باشد حمل آن آسان تر خواهد شد.

به عنوان مثال این فلش ها توسط مقوا به هم دیگر متصل شده اند. کل محصول به اندازه یک کارت اعتباری می باشد. این محصول به راحتی در کیف پول مشتری جا می گیرد.

اگر قرار باشد فایلی را با کسی جابجا کنید به راحتی فقط از قسمت پرفراژ دار یک تکه را جدا می کنید و فایل را بارگذاری می کنید و آن را تحویل می دهید.

خواندن این مطلب پیشنهاد می گردد:  در میان تپه ها، فیلمی از محمدرضا کیوانفر

50 طرح خلاقانه و جالب بسته بندی


خود را به بالاترین جایگاه ببرید

به عنوان مثال در بسته بندی آدامس trident شما با یک سری آدامس که شکل دندان روبه رو هستید که داخل لبهای قرمز و سبیل های کمی نامتعارف قرار گرفته اند. این بسته بندی به شما این پیغام را می دهد که این آدامسها برای همه افراد مناسب است.

طرح جذاب


آن را چکیده کنید

محصول خود را بگیرید و آن را در بسته بندی خود انتزاع کنید. به جای اینکه فقط یک جعبه کوچک آب پرتقال معمولی داشته باشید.

می توانید از تکه هایی شبیه قاچ های پرتقال برای بسته بندی استفاده کنید.

این تکه ها در کنار همدیگر قرار می گیرند و بعد داخل آن کیسه توری قرار می گیرند تا یاد آور شکل پرتقال باشند.

طرح جالب


بعد از بررسی های متنوعی که در انواع بسته بندی ها مشاهده شد. این توقع ایجاد می شود که شما هر به هر سبکی که دوست دارید می توانید محصول خود را ارائه نمایید.

اما این نکته را فراموش نکنید که هر چقدر طرح مورد نظر شما با خلاقیت، سلیقه، ایده پردازی و نو آوری همراه باشد احتمال فروش محصولتان بالاتر خواهد رفت.

ارسال یک پاسخ