خانه اخبار هنری ایران و جهان گزارش نمایشگاه ششمین جشنواره پوستر خلیج فارس

گزارش نمایشگاه ششمین جشنواره پوستر خلیج فارس

گزارش نمایشگاه ششمین جشنواره پوستر خلیج فارس

در آستانه ی روز ملی خلیج فارس، نمایشگاه ششمین جشنواره بین المللی پوسترخلیج فارس، ساعت ۱۷ روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه طی آیینی در فرهنگ سرای فردوس گشایش می یابد. در این نمایشگاه تعداد ۳۱ اثر برگزیده ی هیئت انتخاب آثار به همراه ۳۰ اثر از آثار هنرجویان ورکشاپ محمد اردلانی و همچنین آثار اساتید مدعو در قالب های پوستر، تایپوگرافی، تصویرسازی، آرت ورک و لباس در دو طبقه از این فرهنگسرا با حضور علاقمندان و هنرمندان عرصه تجسمی به نمایش درخواهد آمد.
لازم به ذکر است، آثار راه یافته به نمایشگاه را بیونگ چوی (کره جنوبی)٬ رفیق المانسی(مصر)٬ ماریا پاپیفستاچیو(یونان)٬ انور اوشکین (ترکیه)٬ ایرج میرزاعلیخانی٬ آرش تنهایی، هما دلورای و حسین محمدی وحیدی از ایران انتخاب کردند. همچنین داوری آثار جهت کسب رتبه های برتر را، اساتید فین نیگارد(دانمارک)٬ سرگه سروو (روسیه)٬ ریچارد ب. دابل دی(آمریکا)٬ اورهان اردهانلی(ترکیه)٬ ریزارد کاجا(لهستان)٬ ابراهیم حقیقی و محمد اردلانی از ایران بر عهده داشتند.
فراخوان این جشنواره اسفند ماه ۹۴ اعلام شد و شرکت کنندگان تا ۳۰ فروردین ماه ۷۶۴ اثر خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمودند که از آن میان ۳۱ اثر به نمایشگاه راه یافتند که طراحان آن عبارتند از علیرضا معظمی، امین وطنی، امیر حسین عبادیان دهکردی، امیر حسین غیصری، بهاره فراست کیا، بهناز جلدی، بهزاد نوحسینی، داریوش وارث، فرید نامی، حمیدرضا بلندی، حسین رسولی، ایمان یزدان پژوه، کارو احمدی، کوروش کریمی، مهناز محمدخانی، مریم فرهادی، محمد شفق، مجتبی شبان، مرتضی نادری، مصطفی روستا، ناصر خادم، نصیر بشیری، سعید رضوانی، سید سجاد میرحسینی، شیرین برزگر و زهرا خزایی. گفتنی است آیین تجلیل از برگزیدگان و اعطای جوایز ساعت ۱۷ روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت برگزار خواهد شد. همچنین هنرمندان راه یافته به نمایشگاه و شرکت کنندگان ورکشاپ نیز در این روز گواهی های خود را دریافت خواهند کرد. علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه تا ۱۵ اردیبهشت ماه در ساعات اداری به فرهنگسرای فردوس واقع در تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، فرهنگسرای فردوس مراجعه فرمایند.

حتما بخوانید

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت دوم

سینما و زندگی ون گوگدر قسمت اول از معرفی سینما و هنرمند نقاش ون گوگ ، به بررسی سه فیلم ساخته شده درباره زندگی...

انجمن هنرهای تجسمی عنوان کارگاهی در خوزستان

ابوذر محمدی در کارگاه انجمن هنرهای تجسمی رییس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با اشاره به ادامه فعالیت‌های انجمن هنرهای تجسمی در قالب هفته گرافیک گفت:...

هنر را حد و مرزی نیست – نسخه ۵۴

هنر را حد و مرزی نیست والت دیسنی : "ما در حال حرکت به جلو، باز کردن درهای جدید و انجام کارهای جدید هستیم ....

اینستالیشن تعاملی ریچارد سرا

از دنیای ریچارد سِرا تا اینستالیشن تعاملی اینستالیشن ، هنری است که در آن با استفاده از ابزارالات، ‌محصولات و تکنیک‌های مختلف اقدام به خلق...

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت اول

سینما و فیلم ون گوگفیلم ون گوگ در دنیای سینما موضوعی است که بسیار مورد توجه بوده و در این قسمت سعی بر بررسی...