خانه اخبار هنری ایران و جهان گرافیتی جرم نیست بروی بیلبوردهای تهران

گرافیتی جرم نیست بروی بیلبوردهای تهران

گرافیتی جرم نیست بروی بیلبوردهای تهران

گرافیتی ، هنری که به نام دیوارنگاری هم شناخته میشه و خیلی مورد استقبال جوان ها و هنرمندانی هست که مایلن آثاری رو از ترسیم حروف و یا اشکال مختلف بروی دیوارهای شهر نمایش بدن. تاریخ اولیه پیدایش دیوارنگاری در حالت کلاسیک رو شاید بشه از ایران باستان ، تاریخ تمدن مصر و حتی چین هم جستجو کرد. اما چیزی که گرافیتی مدرن رو برای همه آشکار کرد، آثار هنرمندان بزرگی چون بنکسی و یا افراد دیگه بودن که با حروف ، خطوط و یا اشکال مختلف بروی دیوارهای خاکستری شهر به طراحی با اسپری پرداختن و این هنر رو بیشتر به مردم نمایش دادن. هنری که در اون پیام های مختلفی رو میشد پیدا کرد.
و اما گرافیتی در ایران هم طرفداران خاص خودش رو بین جوانترها داره ، اما شاید بخاطر کم توجهی به این هنر ، گاهن شاهد اجرای مخفیانه و دور از چشم هنرمندان جوانی هستیم که خلاقیت خودشون رو نمایش میدن. شعار ” گرافیتی جرم نیست ” شاید یکی از معروف ترین شعار از گرافیتی کاران باشه که بصورت های مختلف اجرا و یا شنیده شده. اینبار تبلیغی با نام ” گرافیتی جرم نیست ” بروی یکی از بیلبوردهای تبلیغاتی تهران که بتازگی به کوشش شهرداری، محلی برای نمایش آثار هنرمندان معروف ایران و جهان هست رونمایی شده بود. البته تبلیغی بدون امضا در حوالی میدان آزادی  که شاید توسط فردی ناشناس طراحی و نصب شده بود و در مکانی خودنمایی میکرد. البته بسیاری از کنار این تبلیغ به سادگی رد میشدن، شاید معنای گرافیتی رو نمیدونستن و شاید هم اونرو به عنوان یک تبلیغ معمولی بروی بیلبوردهای تهران فرض کرده بودن. شعار ” گرافیتی جرم نیست ” و طرحی خاص بروی این بیلبورد قرار داشت که شاید برای ارایه یک پیام خلق شده بود.
گروه هنری پان آرت به واسطه نمایش این اثر ، از همه مسوولین فعال در هنر که این روزها بیشتر از همیشه شاهد فعالیت های خوبشون هستیم، درخواست داره تا به گرافیتی به موضوع یک هنر خاص و محبوب در بین جوانان بیشتر توجه کنن و راه کارهای مناسبی رو مثل همیشه برای جوانترها برای اجرای بهتر این هنر پیشنهاد کنند.

گرافیتی جرم نیست بروی بیلبوردهای تهران - پان آرت گرافیتی جرم نیست بروی بیلبوردهای تهران - پان آرت

حتما بخوانید

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت دوم

سینما و زندگی ون گوگدر قسمت اول از معرفی سینما و هنرمند نقاش ون گوگ ، به بررسی سه فیلم ساخته شده درباره زندگی...

انجمن هنرهای تجسمی عنوان کارگاهی در خوزستان

ابوذر محمدی در کارگاه انجمن هنرهای تجسمی رییس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با اشاره به ادامه فعالیت‌های انجمن هنرهای تجسمی در قالب هفته گرافیک گفت:...

هنر را حد و مرزی نیست – نسخه ۵۴

هنر را حد و مرزی نیست والت دیسنی : "ما در حال حرکت به جلو، باز کردن درهای جدید و انجام کارهای جدید هستیم ....

اینستالیشن تعاملی ریچارد سرا

از دنیای ریچارد سِرا تا اینستالیشن تعاملی اینستالیشن ، هنری است که در آن با استفاده از ابزارالات، ‌محصولات و تکنیک‌های مختلف اقدام به خلق...

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت اول

سینما و فیلم ون گوگفیلم ون گوگ در دنیای سینما موضوعی است که بسیار مورد توجه بوده و در این قسمت سعی بر بررسی...