خانه اخبار هنری ایران و جهان نمایشگاه پوستر های اونیش امین‌الهی در ترکیه

نمایشگاه پوستر های اونیش امین‌الهی در ترکیه

نمایشگاه پوسترهای اونیش امین‌الهی در ترکیه

نمایشگاه پوستر های سینمایی و اجتماعی اونیش امین الهی از روز آوریل (۲۶ فروردین ماه) در آنکارا به نمایش گذاشته شد. این نمایشگاه شامل ۷۵ پوستر سینمایی و پوسترهای اجتماعی است که  توسط اونیش امین‌اللهی خلق شده‌اند. پوسترهای سینمایی این هنرمند طراح که پیش‌تر در جشنواره‌های بین‌المللی همچون کن ارائه شده اند در این نمایشگاه گردهم آمده‌اند.
پوسترهای اجتماعی این هنرمند نیز که بخش اعظم این نمایشگاه را شکل می‌دهد، براساس دغدغه‌های شخصی این طراح ارائه شده‌اند. مفاهیمی چون ترس، سیاست و طنز اجتماعی موضوع این دست آثار هستند.این پوسترها در قطع ۷۰ در ۱۰۰ هستند و بیشتر آنها با امکانات نرم افزاری خلق شده‌اند، البته برخی از این پوسترها تلفیقی از دست و نرم افزار هستند. این نمایشگاه با هدف ایجاد فضای مناسب برای تبادلات فرهنگی با دانشگاه های کشور ترکیه و با حمایت مدرسه «ایده» در شهر آنکارا برپا ‌شد.

اونیش امین الهی طراح گرافیک باسابقه، متولد چهارم شهریور ۱۳۵۱ در تهران است. او کارشناسی ارشد طراحی گرافیک از دانشگاه تربیت مدرس تهران و خزانه دار و عضو هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران است. او در سال ۱۳۷۵ آتلیه همرنگ گرافیک را تاسیس کرد. او همچنین مدرس جهاد دانشگاهی در فاصله سال های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۱ بوده و سابقه تدریس دوره های “خلاقیت و ایده پردازی” را در “مدرسه ایده” از سال ۱۳۸۷ تا کنون دارد.

نمایشگاه پوسترهای اونیش امین الهی در ترکیه

امین الهی  عضو شورای سیاست گذاری برگزاری “هفته گرافیک تهران”، ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ بوده است و در بسیاری از جشنواره ها و فستیوال‌های گرافیک بین المللی و داخلی به عنوان داور حضور داشته است که می توان به عضویت در هیات انتخاب و داوری نمایشگاه بین‌المللی پوستر “Walls Down”، پرو، لیما، ۲۰۱۱ ،عضو هیات داوران مسابقه بین المللی پوستر “YAKU” (آب) ، پرو، ۲۰۱۰ ،عضو هیات داوران آنلاین مسابقه “poster for tomorrow” ، ۲۰۱۰ ،عضو هیات انتخاب و داوری بخش گرافیک مسابقه “جشن تصویر سال”، ۱۳۸۹ ،انتخاب آثار توسط مرکز مطالعات گرافیک سیاسی آمریکا برای چاپ در تقویم دیواری با عنوان “پوسترهایی برای صلح و عدالت” پرتلند، امریکا در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۱ ،یکی از ۱۰ طراح ایرانی معرفی شده در مجله “Design 360” ، چین، ۱۳۸۷،اشاره کرد. او تاکنون ۳ نمایشگاه انفرادی در گالری ایده، دانشگاه علمی کاربردی مشهد و دانشگاه هنرهای تجسمی آنکارا برپا کرده است.

حتما بخوانید

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت دوم

سینما و زندگی ون گوگدر قسمت اول از معرفی سینما و هنرمند نقاش ون گوگ ، به بررسی سه فیلم ساخته شده درباره زندگی...

انجمن هنرهای تجسمی عنوان کارگاهی در خوزستان

ابوذر محمدی در کارگاه انجمن هنرهای تجسمی رییس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با اشاره به ادامه فعالیت‌های انجمن هنرهای تجسمی در قالب هفته گرافیک گفت:...

هنر را حد و مرزی نیست – نسخه ۵۴

هنر را حد و مرزی نیست والت دیسنی : "ما در حال حرکت به جلو، باز کردن درهای جدید و انجام کارهای جدید هستیم ....

اینستالیشن تعاملی ریچارد سرا

از دنیای ریچارد سِرا تا اینستالیشن تعاملی اینستالیشن ، هنری است که در آن با استفاده از ابزارالات، ‌محصولات و تکنیک‌های مختلف اقدام به خلق...

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت اول

سینما و فیلم ون گوگفیلم ون گوگ در دنیای سینما موضوعی است که بسیار مورد توجه بوده و در این قسمت سعی بر بررسی...