خانه موزه گردی موزه لوور فرانسه ، استفاده به عنوان یک دژ تا ...

موزه لوور فرانسه ، استفاده به عنوان یک دژ تا مکانی تاریخی

موزه لوور فرانسه ، استفاده به عنوان یک دژ  تا  مکانی تاریخی

موزه لوور فرانسه واقع در پاریس ، از بزرگترین موزه ها و همچنین مهمترین بنای تاریخی جهان به شمار میآد. این اثر برجسته  که در نزدیکی رود سِــن در پاریس  قرار داره، حدود ۳۵ هزار اثر تاریخی و هنری از تاریخ باستان تا قرن ۲۱ام  رو در مساحتی بزرگتر از شصت هزار مترمربع در خودش جای داده. لوور که  از پربیننده ترین موزه های جهانه، بازدید سالانه بیش از نه میلیون نفر مخاطب رو شاهده. وجود قسمتهای مختلف در موزه شامل هنر اسلامی، هنر مصر و همینطور آثار باستانی از سایر کشورهای جهان، علاوه بر تاریخی کردن این بنا، به جذب توریست های بسیاری هم کمک میکنه. محلی که در اون، فرهنگ و هنر سایر ملل در ساختمانی باستانی به نمایش گذاشته میشه.
ادامه متن کامل و تصاویر در: نسخه بیست و ششم ماهنامه دیجیتال پان آرت

موزه لوور فرانسه ، استفاده به عنوان یک دژ تا مکانی تاریخی

موزه لوور فرانسه در اواخر قرن داوزدهم به دستور فیلیپ دوم به عنوان دژ ساخته میشه. بقایای این دژ در زیرزمین این موزه همواره قابل مشاهده بوده و لوور، بارها گسترش یافته تا به شکل امروزی خودش رسیده. در سال ۱۶۸۲ میلادی، لوئی چهاردهم موزه رو به منظور اختصاص دادن اون برای نمایش مجموعه های سلطنتی از جمله مجموعه مجسمه های یونان و روم ترک و به کاخ ورسای نقل مکان میکنه.
در سال ۱۶۹۲ میلادی، فرهنگستان کتیبه شناسی و زبان های باستانی فرانسه و فرهنگستان سلطنتی نقاشی و مجسمه این بنا رو مالک میشه. این آکادمی به مدت ۱۰۰ سال در موزه لوور برقرار موند و در طول انقلاب فرانسه، مجلس شورای ملی طرح تبدیل لوور به عنوان محل نمایش شاهکارهای هنری ملی رو ارائه میکنه. این بنای دیدنی در سال ۱۷۹۳ میلادی با نمایش ۵۳۷ نقاشی که اکثریت اونها رو اثار سلطنتی و اموال مصادره شده ی کلیسا تشکیل می دادن، آغاز به کار کرد. اما به دلیل مشکلات ساختمانی، از تاریخ ۱۷۹۶ میلادی به مدت پنج سال بسته شد. مجموعه های موجود در این موزه در زمان سلطنت ناپلئون افزایش پیدا میکنه و این مکان، “موزه ناپلئون ” نام میگیره، اما پس از سقوط وی، بسیاری از اثار ضبط شده به وسیله ی سپاه ناپلئون به صاحبان اصلی اونها بازگشت داده میشه.
پس از این دوره در زمان سلطنت لوئی هجدهم و شارل دهم، مجموعه ها مجددا افزایش پیدا میکنه و در طول امپراطوری فرانسه ۲۰.۰۰۰ اثر دیگه به اون اضافه میشه. از زمان دولت سوم، هدایای بسیاری به این موزه انجام گرفت و باعث افزایش دارایی های موزه شد؛ به طوری که تا سال ۲۰۰۸، این مجموعه ها در هشت بخش مختلف تقسیم بندی شدند: آثار باستانی مصر، آثار باستانی خاورنزدیک و یونان، اثار باستانی اتروسک و روم، هنر اسلامی، مجسمه ها، هنر های تزئینی، نقاشی‌ها، آثار چاپ و طراحی.
ادامه متن کامل و تصاویر در: نسخه بیست و ششم ماهنامه دیجیتال پان آرت

موزه لوور فرانسه ، استفاده به عنوان یک دژ تا مکانی تاریخی موزه لوور فرانسه ، استفاده به عنوان یک دژ تا مکانی تاریخی

حتما بخوانید

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت دوم

سینما و زندگی ون گوگدر قسمت اول از معرفی سینما و هنرمند نقاش ون گوگ ، به بررسی سه فیلم ساخته شده درباره زندگی...

انجمن هنرهای تجسمی عنوان کارگاهی در خوزستان

ابوذر محمدی در کارگاه انجمن هنرهای تجسمی رییس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با اشاره به ادامه فعالیت‌های انجمن هنرهای تجسمی در قالب هفته گرافیک گفت:...

هنر را حد و مرزی نیست – نسخه ۵۴

هنر را حد و مرزی نیست والت دیسنی : "ما در حال حرکت به جلو، باز کردن درهای جدید و انجام کارهای جدید هستیم ....

اینستالیشن تعاملی ریچارد سرا

از دنیای ریچارد سِرا تا اینستالیشن تعاملی اینستالیشن ، هنری است که در آن با استفاده از ابزارالات، ‌محصولات و تکنیک‌های مختلف اقدام به خلق...

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت اول

سینما و فیلم ون گوگفیلم ون گوگ در دنیای سینما موضوعی است که بسیار مورد توجه بوده و در این قسمت سعی بر بررسی...