خانه معرفی هنرمندان مرتضی موسوی - طراح گرافیک

مرتضی موسوی – طراح گرافیک

تصویرسازی دیجیتال و ترکیب آن همراه با آثار گرافیک در آثار مرتضی موسوی

یکی از خاصیتهای آثاری که تصویرسازی در اونها ارایه میشه، ناب بودن ایده و نمایشی از خلاقیت در خلق اثر نهایی است. زمانیکه تصویرسازی در کنار گرافیک قرار بگیره، ذهنیات هنرمندانه ای رو میشه در زمینه های مختلف هنری و تجاری خلق کرد. مرتضی موسوی ، طراح گرافیک، بخاطر سفارشات مختلفی که در زمینه‌های تجاری مثل بسته‌بندی داشته، بصورت جدی تصویرسازی رو پیگیری کرده و تونسته تا مرحله نهایی اجرا، از ایده، اتود دستی و در نهایت اجرای دقیق نرم‌افزاری بدرستی استفاده کنه. مرتضی با مطالعه آثار هنرمندان معاصر و متاخر و نیز تلاشهایی که در زمینه تصویر‌سازی داشته، تونسته آثار مناسبی در زمینه گرافیک خلق و به نمایش دربیاره. در زمینه اجرای نرم افزاری این هنرمند معتقده که: ” نباید فراموش کرد که در محله ابتدایی، یک تصویرساز باید دارای دستی قدرتمند در طراحی بر روی کاغذ باشه و نرم‌افزار تنها میتونه برای اجرای نهایی مفید باشه.”

مشاهده آثار و متن کامل در ماهنامه هنرهای تجسمی پان آرت: نسخه بیست و پنجم پان آرت

مرتضی موسوی - طراح گرافیک

آغاز فعالیت حرفه ای شما در زمینه گرافیک از چه زمانی بود؟
مقطع متوسطه رو در هنرستان هنرهای زیبای اصفهان سپری کردم و در این مدت اصول و مبانی اولیه گرافیک رو فرا گرفتم. در اون دوران بسیار در تلاش برای ورود به دنیای حرفه‌ای تصویرسازی و گرافیک بودم و به همین منظور با مطالعه آثار هنرمندان معاصر و متاخر دست به خلق تجربیاتی میزدم. در شرایط اون زمان به دلیل فراگیر نبودن اینترنت و عدم آشنایی کامل با نرم افزارهای مورد نیاز، این گونه تجربه کردن قدری دشوار نشون میداد. اصولاً تجربه های اولیه بصورت اتودهای دستی و اجرا بر روی کاغذ و یا مقوا با تکنیکهای مختلف بود و با چیزی که امروز تحت عنوان تصویرسازی دیجیتال دیده و شناخته میشه قدری متفاوت بودند. روند کار دستی نسبت به تصویرسازی با تکنیک دیجیتال به دلیل محدودتر بودن امکانات برای اجرا و امکان آزمون و خطا قدری دشوارتر هم میشد. سال 1381 بعد از ورود به دانشگاه و آشنایی کامل‌تر با نرم افزارهای تخصصی گرافیک، تکنیک اجرا تغییر کرد و سعی در اجرای تجربیات به صورت دیجیتال کردم. طبیعتن اجرای پروژه های تصویرسازی با نرم افزارهای دیجیتال در برخی موارد بسیار کارگشا، دقیق تر و اصولی تر بود. در این سالها پی به اهمیت تصویرسازی علاوه بر حوزه فرهنگی در بخش تجاری هم بردم و دست به خلق آثاری برای شرکت‌ها و کارخانه های تولیدی زدم که در نهایت بر روی بسته بندی‌ها و سلوفان‌های مواد غذایی مورد استفاده قرار گرفت.

دلیل اهمیت دادن به تصویرسازی در آثار شما از چه جهت هست؟
تصویرسازی و خلق تصویر مقوله ای هست که از کودکی به اون علاقه مند بودم و گه گاه با ابزار و تکنیک های مختلف سعی در تجربه کردن اون داشتم. زمانی که وارد دنیای حرفه‌ای گرافیک شدم از تصویرسازی به مراتب برای اجرای ایده ها و انجام سفارشات بیشتر استفاده کردم. از اونجا که در طی این سالها بخش عمده‌ای از سفارشاتی که محول میشد رو طراحی برای بسته بندی محصولات غذایی در بر میگرفت و با توجه به علاقه سفارش دهنده ها به طرح‌های فانتزی و تصویرسازی‌های خاص، این موضوع رو به صورت جدی دنبال کرده و ادامه دادم.

مشاهده آثار و متن کامل در ماهنامه هنرهای تجسمی پان آرت: نسخه بیست و پنجم پان آرت

مرتضی موسوی - طراح گرافیک مرتضی موسوی - طراح گرافیک

حتما بخوانید

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت دوم

سینما و زندگی ون گوگدر قسمت اول از معرفی سینما و هنرمند نقاش ون گوگ ، به بررسی سه فیلم ساخته شده درباره زندگی...

انجمن هنرهای تجسمی عنوان کارگاهی در خوزستان

ابوذر محمدی در کارگاه انجمن هنرهای تجسمی رییس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با اشاره به ادامه فعالیت‌های انجمن هنرهای تجسمی در قالب هفته گرافیک گفت:...

هنر را حد و مرزی نیست – نسخه ۵۴

هنر را حد و مرزی نیست والت دیسنی : "ما در حال حرکت به جلو، باز کردن درهای جدید و انجام کارهای جدید هستیم ....

اینستالیشن تعاملی ریچارد سرا

از دنیای ریچارد سِرا تا اینستالیشن تعاملی اینستالیشن ، هنری است که در آن با استفاده از ابزارالات، ‌محصولات و تکنیک‌های مختلف اقدام به خلق...

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت اول

سینما و فیلم ون گوگفیلم ون گوگ در دنیای سینما موضوعی است که بسیار مورد توجه بوده و در این قسمت سعی بر بررسی...