خانه معرفی هنرمندان مارینا خیرالله زاده ورزی - نقاش

مارینا خیرالله زاده ورزی – نقاش

در جستجوی افق‌های تازه همراه با ترنم رنگها در آثار مارینا خیرالله زاده ورزی

مارینا خیرالله زاده ورزی کارشناس مترجمی زبان فرانسه و کارشناس ارشد نقاشی به مدت بیست و دو ساله که در زمینه نقاشی در سبکها با تکنیک و مواد گوناگون فعالیت میکنه. این هنرمند مدت دو ساله که به دنیای نقاشی انتزاعی وارد شده و در راستای بهبود بخشیدن به آثارش، مطالعات زیادی رو هم در این زمینه داشته که تاثیرات مثبتی روی آثارش ایجاد کرده. مارینا دلایل علاقه و انتخاب انتزاع در آثار جدیدشون رو آزادی عمل و انفجار انرژی درونی و در اصل پیدا کردن یک زبان بصری پویا و دارای قابلیت‌های ایجاد ارتباط جهانی و مناسب با جهان امروز میدونه. این هنرمند احساس میکنه که در نقاشی انتزاعی احساس آزادی بیشتری داره و با رهاکردن شور و هیجانات درونی با استفاده از تکنیکها و رنگهای مختلف، نقاشیهاشون پویایی بهتری پیدا کرده و به خوبی تونستن حرکت و کنشهای درونی رو بیان کنن و در مجموع، کار، هدایت شده و تونسته به یک هماهنگی منسجمی برسه.

مشاهده آثار و متن کامل در ماهنامه هنرهای تجسمی پان آرت: نسخه سی و یکم پان آرت

مارینا خیرالله زاده ورزی - نقاش

نقاشی رو از چه زمانی شروع کردید؟
ازکودکی عاشق نقاشی و بخصوص رنگ بودم و درتمام زندگیم، همیشه جزو جدا نشدنی زندگیم بوده. بطور جدی نقاشی رو از هیجده سالگی با یادگیری نگارگری شروع کردم و در ادامه، مواد و سبکهای مختلفی رو تجربه کردم، مثل: مداد رنگی، آبرنگ، گواش، اکرلیک، رنگهای محلول در الکل، رنگ روغن بروی پارچه، انواع مقوا، چوب و چرم. از بیست سالگی نقاشی شغلم بوده و کسب درآمد داشتم. اوایل با نگارگری در کنار استاد موسوی شروع کردم. چهار سال بعد، جذب نقاشی رنگ و روغن شدم. با شیوه ناتورالیستی شروع کردم و در این زمینه استاد خاصی نداشتم، در عوض دوستان هنرمند نقاش زیادی داشتم که راهنماییم میکردن. بعد کم‌کم، سبکهای مختلف نقاشی رو تجربه کردم؛ مثل رئال، سوررئال، امپرسیون و اکسپرسیو و در آخر هم رسیدم به انتزاع. در تمام این مدت از مطالعات تئوری غافل نبودم و همیشه سعی کردم هنر و اندیشه‌ام پویا باشن.

از سبک و سیاق نقاشی‌هاتون صحبت کنید…
شیوه‌های مختلفی رو در نقاشی تجربه کردم که بیشتر در گذشته فیگوراتیو بوده ولی فعلن مدت دو ساله که بیشتر انتزاعی کار میکنم و همیشه  نقاشیهام تحت تاثیر مطالعات و تحقیق‌هایی که انجام میدم در این موضوع قرار گرفته و فکر میکنم سـِـیر صعودی مثبتی داشته. به چیدمان هم خیلی علاقه دارم و ایده‌های زیادی در سرم هست که در حال تجزیه و تحلیلم و امیدوارم بزودی بتونم اونها رو اجرا کنم. معمولن موضوع کارهام الهام گرفته شده از مسائل تاثیرگزار و بروز جامعه هست و در نهایت به دنبال یک زبان بصری خاص هستم که بتونم با مخاطب ارتباط معنایی خوبی برقرار کنم.

مشاهده آثار و متن کامل در ماهنامه هنرهای تجسمی پان آرت: نسخه سی و یکم پان آرت

مارینا خیرالله زاده ورزی - نقاش مارینا خیرالله زاده ورزی - نقاش مارینا خیرالله زاده ورزی - نقاش

حتما بخوانید

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت دوم

سینما و زندگی ون گوگدر قسمت اول از معرفی سینما و هنرمند نقاش ون گوگ ، به بررسی سه فیلم ساخته شده درباره زندگی...

انجمن هنرهای تجسمی عنوان کارگاهی در خوزستان

ابوذر محمدی در کارگاه انجمن هنرهای تجسمی رییس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با اشاره به ادامه فعالیت‌های انجمن هنرهای تجسمی در قالب هفته گرافیک گفت:...

هنر را حد و مرزی نیست – نسخه ۵۴

هنر را حد و مرزی نیست والت دیسنی : "ما در حال حرکت به جلو، باز کردن درهای جدید و انجام کارهای جدید هستیم ....

اینستالیشن تعاملی ریچارد سرا

از دنیای ریچارد سِرا تا اینستالیشن تعاملی اینستالیشن ، هنری است که در آن با استفاده از ابزارالات، ‌محصولات و تکنیک‌های مختلف اقدام به خلق...

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت اول

سینما و فیلم ون گوگفیلم ون گوگ در دنیای سینما موضوعی است که بسیار مورد توجه بوده و در این قسمت سعی بر بررسی...