خانه اخبار هنری ایران و جهان تایپوگرافی بروی دیوار سفارت بریتانیا در ابوظبی

تایپوگرافی بروی دیوار سفارت بریتانیا در ابوظبی

تایپوگرافی بروی دیوار سفارت بریتانیا در ابوظبی

شیخ نهیان بن مبارک النهیان ، وزیر فرهنگ ، جوانان و توسعه اجتماعی ، در روز چهارشنبه در رونمایی از یک نقاشی دیواری در ابوظبی توانایی خودش در هنر خیابانی رو محک زد. شیخ نیهان با راهنمایی هنرمند مشهور در هنر خیابانی ، بن عین که به تازگی نقاشی دیواری 40 متری اش رو به پایان رسونده ، با اسپری سفیدی اسم خودش رو بروی دیوار بیرونی سفارت بریتانیا ثبت کرد. عین، که برای شیوه ی  تایپوگرافی های بی نظیرش شناخته شده است، در سرتاسر جهان روی فضاهای عمومی بسیاری هنرش رو به نمایش گذاشته . سال گذشته ، او سفارش نقاشی روی دیواری به طول 400 متر در پارک المپیک لندن رو داشت.
اثر دیواری عین در ابوظبی جمله ی ” زیبایی رو چشم عاشق می بینه” رو نشون میده . شیخ نهیان ، عین رو برای رونمایی از این اثر همراهی می کرد . او در اینباره میگه : ” این دومین ساختمان از لحاظ قدمت در ابوظبی به شما میره . و به نظرم جایی بهتر از این جا برای این اثر هنری وجود نداشت ، کما اینکه این اثر رابطه ی قوی ای که بین انگلستان و امارات وجود داره رو به طور رسمی به نمایش می ذاره. به عقیده ی من این کار می تونه الهام بخش نسل بعدی هنرمندان برای مطرح کردن خودشون باشه.
این اثر که خلق اون ۴ روز طول کشید پیش از نمایشگاه فردی این هنرمند در گالری آرت-اسپیش در دبی در روز دوشنبه به اتمام رسید. تمامی این پروژه با پشتیبانی کنسول بریتانیا ، آرت اسپیس و کمپانی مدیریت هنر شهری ای-ام (arts management company Urban AM. ) به انجام رسید.

تایپوگرافی بروی دیوار سفارت بریتانیا در ابوظبی تایپوگرافی بروی دیوار سفارت بریتانیا در ابوظبی

حتما بخوانید

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت دوم

سینما و زندگی ون گوگدر قسمت اول از معرفی سینما و هنرمند نقاش ون گوگ ، به بررسی سه فیلم ساخته شده درباره زندگی...

انجمن هنرهای تجسمی عنوان کارگاهی در خوزستان

ابوذر محمدی در کارگاه انجمن هنرهای تجسمی رییس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با اشاره به ادامه فعالیت‌های انجمن هنرهای تجسمی در قالب هفته گرافیک گفت:...

هنر را حد و مرزی نیست – نسخه ۵۴

هنر را حد و مرزی نیست والت دیسنی : "ما در حال حرکت به جلو، باز کردن درهای جدید و انجام کارهای جدید هستیم ....

اینستالیشن تعاملی ریچارد سرا

از دنیای ریچارد سِرا تا اینستالیشن تعاملی اینستالیشن ، هنری است که در آن با استفاده از ابزارالات، ‌محصولات و تکنیک‌های مختلف اقدام به خلق...

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت اول

سینما و فیلم ون گوگفیلم ون گوگ در دنیای سینما موضوعی است که بسیار مورد توجه بوده و در این قسمت سعی بر بررسی...