پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

تایپوگرافی بروی دیوار سفارت بریتانیا در ابوظبی

تایپوگرافی بروی دیوار سفارت بریتانیا در ابوظبی
67

تایپوگرافی بروی دیوار سفارت بریتانیا در ابوظبی

شیخ نهیان بن مبارک النهیان ، وزیر فرهنگ ، جوانان و توسعه اجتماعی ، در روز چهارشنبه در رونمایی از یک نقاشی دیواری در ابوظبی توانایی خودش در هنر خیابانی رو محک زد. شیخ نیهان با راهنمایی هنرمند مشهور در هنر خیابانی ، بن عین که به تازگی نقاشی دیواری 40 متری اش رو به پایان رسونده ، با اسپری سفیدی اسم خودش رو بروی دیوار بیرونی سفارت بریتانیا ثبت کرد. عین، که برای شیوه ی  تایپوگرافی های بی نظیرش شناخته شده است، در سرتاسر جهان روی فضاهای عمومی بسیاری هنرش رو به نمایش گذاشته . سال گذشته ، او سفارش نقاشی روی دیواری به طول 400 متر در پارک المپیک لندن رو داشت.
اثر دیواری عین در ابوظبی جمله ی ” زیبایی رو چشم عاشق می بینه” رو نشون میده . شیخ نهیان ، عین رو برای رونمایی از این اثر همراهی می کرد . او در اینباره میگه : ” این دومین ساختمان از لحاظ قدمت در ابوظبی به شما میره . و به نظرم جایی بهتر از این جا برای این اثر هنری وجود نداشت ، کما اینکه این اثر رابطه ی قوی ای که بین انگلستان و امارات وجود داره رو به طور رسمی به نمایش می ذاره. به عقیده ی من این کار می تونه الهام بخش نسل بعدی هنرمندان برای مطرح کردن خودشون باشه.
این اثر که خلق اون ۴ روز طول کشید پیش از نمایشگاه فردی این هنرمند در گالری آرت-اسپیش در دبی در روز دوشنبه به اتمام رسید. تمامی این پروژه با پشتیبانی کنسول بریتانیا ، آرت اسپیس و کمپانی مدیریت هنر شهری ای-ام (arts management company Urban AM. ) به انجام رسید.

تایپوگرافی بروی دیوار سفارت بریتانیا در ابوظبی تایپوگرافی بروی دیوار سفارت بریتانیا در ابوظبی

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.