پان آرت - نشریه جامعه ی هنری ایرانیان
مجله علمی پژوهشی هنر

تاریخچه فعالیت گروه فرهنگی هنری پان آرت

گروه فرهنگی هنری پان آرت  در سال ۹۱ به کوشش رضا عالی در ایران تاسیس و برنامه خود را با هدف معرفی هنرمندان ایرانی و نیز ارایه آثار برتر و اخبار متنوع مربوط به هنرهای تجسمی آغاز کرد . از ابتدای کار که شخصیت گروه در مورد گرافیک ایران و هنرهای مبتنی بر گرافیک بود ، زبان محاوره ای برای تمامی کارهای این گروه انتخاب و بعد از سه سال فعالیت به دلیل حضور در مجامع معتبر تر، این زبان به حالت رسمی تغییر یافت. فعالیتهای گروه پان آرت در تولید مجله دیجیتال با محتوای مربوط به هنر آغاز شد و با فعالیتهای مختلف دیگری از جمله ارایه اخبار ایران و جهان و نیز گزارش های مختلف در یک شبکه خبری با جزئیات بیشتر فعال همچنان ادامه دارد.
اولین پروژه گروه ، مجله دیجیتال هنرهای تجسمی پان آرت بود که با تعریف مربوط به هنر گرافیک ایران تولید و با جزئیات بیشتر درحیطه هنرهای مبتنی بر روند بصری و تجسمی همچنان به فعالیت خود ادامه میدهد. نشریه هنرهای تجسمی پان آرت بصورت دیجیتال – قابل چاپ در نسخه محدود –  در دو فرم آفلاین (ورق خور  و پی دی اف) برای سیستم عاملهای ویندوز، مک و آندروید بصورت ماهیانه منتشر میگردد.  صفحه آرایی مناسب ، دیزاین حرفه ای و خروجی استاندارد این مجله مبتنی بر استانداردهای روز و مشورت با مجلات گرافیک و افراد فعال در خارج از کشور در حیطه هنرهای زیبا بوده و با کاربرد کنونی ، به یکی از معتبرترین مجلات دیجیتال ایران تبدیل شده است که توانسته خلع یک نشریه ویژه دیجیتالی در گستره مربوط به هنر را بخوبی پر کند.
پان آرت از ابتدا با شعار ” بهترین ها با ما هستند ” و ” پان آرت برای جوانان ” همواره سعی به کشف و معرفی افراد هنرمند ایران در کنار مصاحبه با اساتید داشته تا با این کار هم مسوولیت خود را در معرفی جوانان انجام دهد و هم از اساتید شایسته تاریخ هنر ایران تقدیری مناسب داشته باشد و این روند همچنان در گروه پان آرت با خلاقیت در ارایه مطالب و مصاحبه های مختلف حفظ و ادامه دارد . تمامی مخاطبان میتوانند از صفحه مجله دیجیتال نسبت به دانلود رایگان نشریه هنرهای تجسمی پان آرت اقدام نمایند.

مجله دیجیتال هنرهای تجسمی پان آرت

شبکه خبری هنرهای تجسمی پان آرت و سایت لاتین پان آرت بین الملل

با گسترش فعالیتها ، پروژه بعدی گروه یعنی سایت خبری هنرهای تجسمی پان آرت در مهرماه سال ۱۳۹۲ طراحی و راه اندازی شد. در حال حاضر این پروژه از پان آرت به یک شبکه خبری تبدیل شده که اخبار هنری ایران و جهان را پوشش میدهد و در کنار آن به معرفی کتب و مجلات مختلف، معرفی افراد خلاق ، گزارش از جشنواره و نمایشگاه ، نشر گزارش های مختلف ، ارتباط و ارایه برنامه گالری ها هم اقدام میشود.
مخاطب در شبکه خبری پان آرت میتواند اطلاعاتی درباره هنر از جمله این موارد را بررسی و مطالعه کند: اخباری شامل اخبار نقاشی ، گرافیک ، هنرهای معاصر ، تاریخ هنر، نمایش بهترین های اینستالیشن ، طراحی صنعتی ، مجسمه سازی ، خلاقیت در عکاسی ، هنر اسلامی ، خلاقیت در گرافیک ، اخبار موزه هنرهای تجسمی جهان ، اطلاعاتی درباره تاریخ هنر ،  خلاقیت در تصویرسازی ، نمایش دیزاین طراحی داخلی ، ملزومات عکاسی، هنرهای مبتنی بر چاپ ، رویدادهای به روز مربوط به هنر و هنرهای دیگر از کشورهای صاحب نام ، رویدادهای نقاشی و هنرهای زیبا ، خلاقیت در رشته های مربوط هنر ، نرم افزارهای  به روز ویژه عکاسی و گرافیک ، اطلاعات هنرهای مبتنی بر هنر شهری ، اخبارجشنواره هنرهای تجسمی ایران و جهان ، اخباری مبتنی بر خلاقیت در هنر اسلامی ، خلاقیت درباره مسایل چاپی و متریال های گوناگون ، نمایش اخبار گرافیک و جهان ، رویدادهای خلاقانه در طراحی داخلی و سایر.
اخبار بروز ارایه شده در سایت خبری پان آرت ، بعد از بررسی و تایید منبع  بروی شبکه بصورت آنلاین و روزانه منتشر میشوند . در ضمن ، برای آشنایی مخاطبان درباره هنرمندان معرفی شده در مجله ، قسمتی از محتویات نسخ به صورت آنلاین در سایت قرار گرفته تا هنرمندان بتوانند لینکی ثابت از خود داشته باشند. شما علاقه مندان میتوانند از لینک اخبار هنرهای تجسمی به بخش خبر رفته و رویدادهای مربوطه را بررسی کنند.
در ادامه ، گروه پان آرت در حرکتی خلاقانه و با هدف حمایت درباره فرهنگ  و نیز هنرمندان ، وب سایت لاتین خود را راه اندازی کرد تا برخی آثار منتخب و شایسته  از هنرمندان ایرانی را به سایر گروه های هنری کشورهای جهان معرفی کند. به افراد ، لینکی اختصاصی ارایه شده و خلاصه ای از بیوگرافی لاتین و تعدادی از آثار برجسته عزیزان ، بروی سایت قرار میگیرد تا مخاطبان خارج از کشور نیز بتوانند با طراحان ایرانی و سبک آثار آنها آشنا شوند. از لینک سایت لاتین پان آرت میتوان به بخش بین المللی سایت رجوع نمود.

سایت خبری هنرهای تجسمی پان آرت

تولید محتوای هنری، پخش اخبار و ارتباطات دیگر

فعالیتهای گروه پان آرت به جهت ارایه محتوای هنری و رشد هرچه بیشتر فرهنگ جامعه به فعالیتهای دیگری نیز منجر شد که از آن جمله میتوان به نشر فایلهای صوتی پادکست با محتوای برندینگ و تبلیغات ، مقالات هنری و معرفی کتب و مجلات و مواردی دیگر اشاره کرد. این بخش با همکاری گویندگان جوان و خلاق و نیز نویسندگان مختلف تولید میشود. از فعالیت های دیگر گروه به راه اندازی شبکه های اجتماعی جهت بررسی اخبار و ارایه مطالب و نیز اطلاع رسانی های گوناگون میتوان اشاره کرد. فعال سازی شبکه هایی چون اینستاگرام ، پینترست ، لینکداین ، تلگرام از آن جمله هستند که اطلاعات و رویدادهای لازم در آن ها پخش میشود.

علاوه بر تولید محتوا و نشر مجله دیجیتال ، گروه پان آرت در طی زمان فعالیت خود به ارتباط با گروه های فرهنگی هنری خارج از کشور نیز مبادرت ورزید که از این طریق بتواند هم فعالیت های هنرمندان ایرانی را به گروه های خارجی نمایش دهد و هم در بهبود هر چه بهتر برند گروه پان آرت اقدام نماید. همکاری با مجله هنرهای تجسمی اینپرینت مگ کالیفورنیا که یکی از ده مجله برتر هنر آمریکا است، همکاری در نشر خبر و معرفی هنرمندان با گروه گرافیک نیوز یونان و  میزبانی تجاری و همکاری  در معرفی هنرمندان و ارایه  اخبار هنری با گروه بیافرین کانادا از آن جمله میباشد.

هویت بصری لوگو گروه پان آرت

هویت بصری لوگو گروه هنرهای تجسمی پان آرت

نشان مجله بعد از مدتی تغییر و بصورت فعلی با رنگی قرمز طراحی شد . در این نشان از فونتی ویژه برای طراحی نشان اصلی و توصیف کار شرکت استفاده شد . این نشان برای برندهای بعدی پان آرت هم استفاده شد و با تغییر رنگ ، محتوی بخش های دیگر پان آرت را مشخص میکرد . کلمه پان آرت در دو بخش معنی میشود ؛ پان به معنی کامل ، تمام ، سرتاسر و همینطور بمعنای طرفدار و شیفتگی  شدید از یک گروه را شامل میشود و کلمه آرت هم به معنی هنر هست. کلمه پان آرت در توصیفی به عنوان تمام هنر و یا طرفداران و شیفتگان هنر معنی میشود و در این بین خود افراد گروه هم با این صفت به حرکت خلاقانه در گروه مشغول هستند . گروه پان آرت در برنامه های خود سعی دارد به معرفی قسمتهای مختلف هنر بپردازد تا واژه ” تمام هنر ” نهفته در معنای آرم را هم بخوبی پوشش دهد.

[divider_line]

اعضای اصلی گروه پان آرت
[show-team category=’main-member’ layout=’hover’ style=’img-rounded,img-white-border,text-center,4-columns’ display=’photo,position,social,email,name’]

[divider_line]

سایر اعضای شبکه خبری و گروه پان آرت
ویراستار: محمد راد  |  روابط عمومی: پژمان سرحدی

[divider_line]

اطلاعات تماس با گروه پان آرت
Email: info{at}panart.ir  |  Tel.: +۹۸۲۱ ۶۶۷۸ ۳۱۹۲