خانه معرفی هنرمندان بهنام رئیسیان - طراح گرافیک

بهنام رئیسیان – طراح گرافیک

پرهیز از بیان پیچیدگی‌های فلسفی و ساده انگاری در آثار گرافیک بهنام رئیسیان

طراحی پوستر از بخش های مهم در گرافیک به شمار میاد. گسترش و محبوبیت سبکهای مختلف در اجرای پوستر، باعث شده تا طراحان؛ ایده های مختلفی رو که برای انتقال مفاهیم خاص در ذهن دارن، نسبت به زمان و درخواست جامعه در اجرا بکار ببرند. یکی از این سبکها، مینیمال هست. خلاصه گویی، پرهیز از بیان پیچیدگی های فلسفی و ساده انگاری در این سبک، باعث شده تا مینیمال در آثار تبلیغاتی هم نفوذ کنه. از هنرمندان مطرح این سبک میتونیم به بهنام رئیسیان ، طراح گرافیک، فارغ التحصیل کارشناسی ارتباط تصویری و عضو رسمی گروه هنری جاپا اشاره کنیم که فعالیتهای مختلفی رو به ثبت رسونده. بهنام با خلق آثاری در پوستر و سبک مینیمال و حضور در مسابقات مختلف، رزومه ارزشمندی رو در کارنامه هنری خودش ایجاد کرده. این هنرمند درباره سبک کاری خودش اینطور بیان میکنه که: “مینیمال ذات درونی دقیق و موشکافانه ای داره که اگر درست ازش استفاده کنید میتونه بهترین اثر رو بزاره. ولی صرفن هر اثر ساده ای نمیتونه مینیمال باشه. ساده و خلوت بودن در اثر مینیمال در استفاده از عناصر و رنگ و فرم و مفاهیمی هست که از اون یک مکتب ساخته و نباید با هر سادگی دیگه‌ای اشتباه گرفته بشه.”

مشاهده آثار و متن کامل در ماهنامه هنرهای تجسمی پان آرت: نسخه بیست و هفتم پان آرت

بهنام رئیسیان - طراح گرافیک

چطور و از چه زمانی به دنیای گرافیک علاقه مند شدید؟!
در ابتدا هیچ علاقه ای به گرافیک نداشتم و بخاطر تمایل به موسیقی و سازهای سنتی وارد رشته گرافیک شدم تا بتونم بعد گذر از این مقطع، وارد رشته موسیقی بشم. بعد از ورود به دانشگاه و آشنایی با گرافیک و عرصه وسیع ارتباط تصویری، علاقه ای وصف نشدنی نسبت به این رشته در من بوجود اومد. بعد از شناختن رشته ها و آشنایی با سبک ها، تکنیک ها و روش های برقراری ارتباط تصویری و مطالعه روی هرکدام از حیطه های این شاخه، در سال سوم تحصیلی به پوستر علاقه مند شدم و بعد از فعالیت های شخصی و انجام تجربه های متفاوت در طراحی، سرانجام به طراحی پوستر به سبک مینیمال با مضامین اجتماعی و سیاسی با ته مایه ی طنز به روش خودم، تغییر مسیر دادم. درنهایت بعد از آشنایی با علی عمرانی و حسین محمدی وحیدی، گروه هنری جاپا در سال ۱۳۹۱ شکل گرفت و فعالیت های دیگرمون رو در غالب گروهی و یا به صورت فردی ادامه دادیم.

مینیمال، عنوانی هست که به آثار شما اطلاق میشه. در مورد این سبک توضیح بدید…
مینیمالیسم یا ساده گرایی مکتبیه که اساس آثار و بیان خودش رو بر پایه سادگی و روش های ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی و یا شبه فلسفی بنیان گذاشته. برای کسب اطلاعات بیشتر به خوانندگان عزیز کتاب ” آخرین جنبش‌های هنری قرن بیستم نوشته ی لوسی اسمیت، ادوارد ” رو پیشنهاد میکنم.

مشاهده آثار و متن کامل در ماهنامه هنرهای تجسمی پان آرت: نسخه بیست و هفتم پان آرت

بهنام رئیسیان - طراح گرافیک بهنام رئیسیان - طراح گرافیک

حتما بخوانید

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت دوم

سینما و زندگی ون گوگدر قسمت اول از معرفی سینما و هنرمند نقاش ون گوگ ، به بررسی سه فیلم ساخته شده درباره زندگی...

انجمن هنرهای تجسمی عنوان کارگاهی در خوزستان

ابوذر محمدی در کارگاه انجمن هنرهای تجسمی رییس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با اشاره به ادامه فعالیت‌های انجمن هنرهای تجسمی در قالب هفته گرافیک گفت:...

هنر را حد و مرزی نیست – نسخه ۵۴

هنر را حد و مرزی نیست والت دیسنی : "ما در حال حرکت به جلو، باز کردن درهای جدید و انجام کارهای جدید هستیم ....

اینستالیشن تعاملی ریچارد سرا

از دنیای ریچارد سِرا تا اینستالیشن تعاملی اینستالیشن ، هنری است که در آن با استفاده از ابزارالات، ‌محصولات و تکنیک‌های مختلف اقدام به خلق...

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت اول

سینما و فیلم ون گوگفیلم ون گوگ در دنیای سینما موضوعی است که بسیار مورد توجه بوده و در این قسمت سعی بر بررسی...