خانه اخبار هنری ایران و جهان تشخیص و آماده‌سازی رنگ‌های پنتون در اپلیکیشن پنتون

تشخیص و آماده‌سازی رنگ‌های پنتون در اپلیکیشن پنتون

تشخیص و آماده‌سازی رنگ‌ها در اپلیکیشن پنتون

وقتی از دنیای رنگهای اختصاصی و کتابهای مختلف رنگ صحبت میشه، محاله کسی اسم پنتون رو به یاد نیاره. شرکتی که سالهاست در زمینه تولید رنگهای استاندارد، کتابهای رنگ، تعیین رنگ سال و هدایای تبلیغاتی متناسب با یک نوع رنگ فعالیت داره. طراحان گرافیک میتونن با استفاده از کد رنگ پنتون، بصورت دقیق در مراحل پیش از چاپ و چاپ، رنگ مورد نظر خودشون رو بروی اثر اعمال کنن. این کار علاوه بر کیفیت رنگ نهایی، از تغییر رنگ ناخواسته در زمان استفاده از مرکبهای چهار رنگ هم جلوگیری میکنه. با این تفاسیر انتخاب رنگ از پالت رنگ پیش فرض پنتون در نرم افزار کار راحتی هست. اما زمانی که از روی یک تصویر برای ایجاد رنگ پنتون بخواین اقدام کنین، باید در جستجوی نرم افزارهای ویژه ای باشین.
اپلیکیشن پنتون به نام myPANTONE برنامه ای کاربردی هست که بروی گوشی نصب میشه و از روی تصاویر اسکن شده و یا موجود بروی گوشی میتونه رنگهای پنتون رو استخراج کنه. این برنامه شامل کتابخانه رنگهای PANTONEPLUS که مجموعه ای عظیمی از کدرنگ رو داره هست و نتیجه انتخاب رنگها رو میتونین بصورت کد چهاررنگ CMYK، شاخص RGB و همینطور رنگ اصلی پنتون در کتابهای متنوع این شرکت مشاهده بکنین. این اپلیکیشن به طراحان گرافیک، مــُـد، صفحات وب و تمامی علاقه مندان به دنیای رنگ و طراحی پیشنهاد میشه.
کاربر با نصب این اپلیکیشن بروی گوشی همراه خودش میتونه از مزایای بسیار زیاد برنامه استفاده کنه. انتخاب یک رنگ از روی تصویر و تبدیل به کد رنگ پنتون، ایجاد هارمونی های مختلف از رنگ ایجاد شده، ایجاد یک پالت رنگ و اشتراک اون با سایر کاربران نرم‌افزارهای Creative Suite و QuarkXPress از امکانات مهم این اپلیکیشن به حساب میان. در ضمن برنامه بروی سیستم عامل آندروید و iOS قابل نصب و استفاده هست.

تشخیص و آماده‌سازی رنگ‌های پنتون در اپلیکیشن پنتون تشخیص و آماده‌سازی رنگ‌های پنتون در اپلیکیشن پنتون

حتما بخوانید

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت دوم

سینما و زندگی ون گوگدر قسمت اول از معرفی سینما و هنرمند نقاش ون گوگ ، به بررسی سه فیلم ساخته شده درباره زندگی...

انجمن هنرهای تجسمی عنوان کارگاهی در خوزستان

ابوذر محمدی در کارگاه انجمن هنرهای تجسمی رییس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با اشاره به ادامه فعالیت‌های انجمن هنرهای تجسمی در قالب هفته گرافیک گفت:...

هنر را حد و مرزی نیست – نسخه ۵۴

هنر را حد و مرزی نیست والت دیسنی : "ما در حال حرکت به جلو، باز کردن درهای جدید و انجام کارهای جدید هستیم ....

اینستالیشن تعاملی ریچارد سرا

از دنیای ریچارد سِرا تا اینستالیشن تعاملی اینستالیشن ، هنری است که در آن با استفاده از ابزارالات، ‌محصولات و تکنیک‌های مختلف اقدام به خلق...

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت اول

سینما و فیلم ون گوگفیلم ون گوگ در دنیای سینما موضوعی است که بسیار مورد توجه بوده و در این قسمت سعی بر بررسی...