خانه معرفی هنرمندان ابوالفضل فیلو - نقاش دیجیتال

ابوالفضل فیلو – نقاش دیجیتال

تلاش برای درک صحیح هنرهای تجسمی و اجرای دیجیتال در آثار ابوالفضل فیلو

فعالیت هنرمند جوان، ابوالفضل فیلو در زمینه نقاشی دیجیتال است. هنری که امروزه در بین جوانان کشور بسیار باب شده و به خاطر حضور نرم‌افزار و نیز فعالیتهای گروهی هنرمندان، محبوبیت بسیاری در بین کاربران یافته است. ابوالفضل فیلو علاقه خود به هنر دیجیتال را ریشه در کارتون و فیلم‌هایی میداند که از دوران کودکی همراه او بوده‌اند و این علاقه باعث شده تا با اسکیس و کسب مهارت در رنگ و سایه پردازی، امروز همچنان به فعالیت خود ادامه دهد. ایشان در زمینه انیمیشن، گِــیم، موشن گرافیک و گرافیک دیزاین و البته کانسپت فعالیت خود را بصورت حرفه‌ای ادامه میدهد و معتقد است که با تمرین و بررسی زیاد آثار اساتید در این زمینه میتوان به مهارت‌های بیشتری دست یافت و در ضمن گوش کردن به موسیقی و نیز اتود کردن‌های متفاوت از یک موضوع، در ایجاد پروژه نهایی ایشان موثر است. ایجاد عمق، پرسپکتیو و نیز انتخاب رنگ مناسب همواره در آثار این هنرمند به خوبی قابل بررسی است و ایشان سعی میکند تا با مطالعه و درک اصول هنرهای تجسمی آثار بهتری را خلق کنند. ابوالفضل فیلو در مورد رشد هنر دیجیتال در ایران اینطور بیان میکند که: « خوشبختانه این صنعت کم‌کم جایگاه خودش را در ایران پیدا کرده ولی خوب این هنر هنوز آنطور که باید و شاید به کیفیت مطلوبی نرسیده و متاسفانه افرادی هستند که هیچ بویی از هنر نبرده و روند پیشرفت این صنعت را هم کندتر میکنند.»

مشاهده آثار و متن کامل در ماهنامه هنرهای تجسمی پان آرت: نسخه سی و نهم پان آرت

ابوالفضل فیلو نقاش دیجیتال

کمی از خودتان صحبت کنید و البته دنیای هنر دیجیتال…
علاقه من از دوران کودکی به دنیای عجیب و فضاهای مرموز خیلی زیاد بود مثل فیلم‌هایی چون جادوگر شهر اُز و سایر فیلم‌ها. همیشه نگاه کردن به انیمیشن و فیلم‌های مختلف و خواندن کتاب مرتبط با این فضاها برای من خیلی جذاب بود که فکر کنم این علاقه تا به امروز همراه من بوده و سعی میکنم در اکثر کارهای شخصیم نزدیک به این تم‌ها کار کنم . همیشه عاشق خلق کردن بودم و هستم و بیشتر وقت‌ها سعی میکنم ایده‌پردازی، طراحی و یا هر تمرینی که به حرفه‌ام کمک کند را انجام دهم. به نظر من کسی که میخواهد وارد حرفه هنر دیجتال شود باید با یک سری از اصول و قواعد هنر کاملن آشنا شود. از رنگ‌شناسی و آناتومی تا درک درست پرسپکتیو که همه این قواعد را میتوان با تمرین زیاد به دست آورد و از همه مهمتر الگو قرار‌دادن طبیعت کمک زیادی به این حرفه میکند چون طبیعت بهترین استاد، چه در هنر چه در زندگی است. یکی دیگر از کارهایی که به نظر من تاثیر زیادی بر روی این حرفه دارد نگاه کردن به کارهای اساتید حرفه‌ای و تحلیل کارهاست، این کار ناخودآگاه بر ذهن هنرمند تاثیر میگذارد و باعث میشود هم ازلحاظ زیبایی‌شناسی و هم از لحاظ تکنیک، بر روی کار تاثیر داشته باشد.

فعالیت تخصصی شما در چه زمینه‌ای انجام میشود؟
در شاخه‌هایی مثل انیمیشن، گِــیم ، موشن گرافیک و گرافیک دیزاین فعالیت میکنم و در واقع بستگی به این دارد که چه پروژه‌ای در حال انجام باشد، ولی معمولن در شاخه گِــیم و انیمیشن به عنوان کانسپت‌آرت یعنی طراحی محیط و کاراکتر و در کل اسکچ‌ها و طراحی‌های اولیه و  نیز در شاخه دیجیتال پینتینگ هم فعالیت میکنم.

مشاهده آثار و متن کامل در ماهنامه هنرهای تجسمی پان آرت: نسخه سی و نهم پان آرت

ابوالفضل فیلو نقاش دیجیتال ابوالفضل فیلو نقاش دیجیتال ابوالفضل فیلو نقاش دیجیتال

حتما بخوانید

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت دوم

سینما و زندگی ون گوگدر قسمت اول از معرفی سینما و هنرمند نقاش ون گوگ ، به بررسی سه فیلم ساخته شده درباره زندگی...

انجمن هنرهای تجسمی عنوان کارگاهی در خوزستان

ابوذر محمدی در کارگاه انجمن هنرهای تجسمی رییس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با اشاره به ادامه فعالیت‌های انجمن هنرهای تجسمی در قالب هفته گرافیک گفت:...

هنر را حد و مرزی نیست – نسخه ۵۴

هنر را حد و مرزی نیست والت دیسنی : "ما در حال حرکت به جلو، باز کردن درهای جدید و انجام کارهای جدید هستیم ....

اینستالیشن تعاملی ریچارد سرا

از دنیای ریچارد سِرا تا اینستالیشن تعاملی اینستالیشن ، هنری است که در آن با استفاده از ابزارالات، ‌محصولات و تکنیک‌های مختلف اقدام به خلق...

زندگی ون گوگ و فیلم های ساخته شده از آن – قسمت اول

سینما و فیلم ون گوگفیلم ون گوگ در دنیای سینما موضوعی است که بسیار مورد توجه بوده و در این قسمت سعی بر بررسی...